Προθεσμία δήλωσης έως τη Τρίτη 9 Νοεμβρίου 2021

Σας ενημερώνουμε ότι ξεκίνησαν οι αιτήσεις για τα μαθήματα της Ενισχυτικής Διδασκαλίας για το σχολικό έτος 2021-2022.

Η Ενισχυτική Διδασκαλία μαθητών Γυμνασίου περιλαμβάνει τα ακόλουθα  μαθήματα:

1) Νεοελληνική Γλώσσα και Γραμματεία

2) Αρχαία Ελληνική Γλώσσα και Γραμματεία

3) Μαθηματικά

4) Φυσική

5) Χημεία (Β και Γ γυμνασίου)

6) Αγγλικά

Το ωρολόγιο πρόγραμμα της Ενισχυτικής Διδασκαλίας καθορίζεται ως εξής:

• Για την Α’ τάξη Γυμνασίου: τρεις (3) ώρες Νεοελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, δύο (2) ώρες Αρχαία Ελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, τρεις (3) ώρες Μαθηματικά, μία (1) ώρα Φυσική και δύο (2) ώρες Αγγλικά. Σύνολο έντεκα (11) ώρες.
  • Για την Β’ τάξη Γυμνασίου: τρεις (3) ώρες Νεοελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, δύο (2) ώρες Αρχαία Ελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, τρεις (3) ώρες Μαθηματικά, μία (1) ώρα Φυσική, μία (1) ώρα Χημεία και δύο (2) ώρες Αγγλικά. Σύνολο δώδεκα (12) ώρες.
  • Για την Γ’ τάξη Γυμνασίου: τρεις (3) ώρες Νεοελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, δύο (2) ώρες Αρχαία Ελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, τρεις (3) ώρες Μαθηματικά, μία (1) ώρα Φυσική, μία (1) ώρα Χημεία και δύο (2) ώρες Αγγλικά. Σύνολο δώδεκα (12) ώρες.

• Τα μαθήματα για τους μαθητές και τις μαθήτριες γίνονται δωρεάν από εκπαιδευτικούς που προσλαμβάνονται για τον σκοπό αυτό.
  • Τα μαθήματα θα λαμβάνουν χώρα σε σχολική μονάδα της πόλης (δεν έχει ανακοινωθεί ακόμα)

Προθεσμία δήλωσης στην φόρμα που σας έχει σταλεί με email: Τρίτη 9 Νοεμβρίου 2021