Σας καλωσορίζουμε στον δικτυακό τόπο του σχολείου μας!3ο Γυμνάσιο Μυτιλήνης

Ο δικτυακός  τόπος αυτός αποτελεί μια προσπάθεια να αποκτήσει το σχολείο μας μία ενεργή παρουσία στο διαδικτύο.

Σκοπός είναι να καταστεί ο δικτυακός τόπος αυτός, ένα σημείο όπου:

• Γονείς και μαθητές να ενημερώνονται για διάφορα θέματα σχολικού ενδιαφέροντος
  • Οι καθηγητές θα μπορούν  να ανεβάζουν υλικό για τους μαθητές ή κάθε ενδιαφερόμενο
  • Οι μαθητές να μπορούν να έχουν πρόσβαση σε  διαγωνίσματα ή άλλο υλικό που ανεβάζουν οι εκπαιδευτικοί του σχολείου.
  • Ποικίλες συμμετοχές του σχολείου σε διάφορα προγράμματα να βρίσκουν χώρο φιλοξενίας και προβολής για το έργο τους.
  • Τα Ελληνικά ή ξένα σχολεία που συνεργάζονται με το σχολείο μας να αποκτούν πρόσβαση σε πληροφορίες σχετικά με αυτό.
  • Οποιοσδήποτε είχε ή έχει σχέση με το σχολείο να έχει ένα άμεσο τρόπο διατήρησης της επαφής με αυτό.

Ο δικτυακός τόπος αυτός εμπλουτίζεται συνεχώς στην πορεία του χρόνου, με νέες δυνατότητες και περιεχόμενο.

Καλή περιήγηση!

Από την διεύθυνση του σχολείουlogo

pexels pixabay 159866

Χριστός Ανέστη!