Σας καλωσορίζουμε στον δικτυακό τόπο του σχολείου μας!3ο Γυμνάσιο Μυτιλήνης

Ο δικτυακός  τόπος αυτός αποτελεί μια προσπάθεια να αποκτήσει το σχολείο μας μία ενεργή παρουσία στο διαδικτύο.

Σκοπός είναι να καταστεί ο δικτυακός τόπος αυτός, ένα σημείο όπου:

• Γονείς και μαθητές να ενημερώνονται για διάφορα θέματα σχολικού ενδιαφέροντος
  • Οι καθηγητές θα μπορούν  να ανεβάζουν υλικό για τους μαθητές ή κάθε ενδιαφερόμενο
  • Οι μαθητές να μπορούν να έχουν πρόσβαση σε  διαγωνίσματα ή άλλο υλικό που ανεβάζουν οι εκπαιδευτικοί του σχολείου.
  • Ποικίλες συμμετοχές του σχολείου σε διάφορα προγράμματα να βρίσκουν χώρο φιλοξενίας και προβολής για το έργο τους.
  • Τα Ελληνικά ή ξένα σχολεία που συνεργάζονται με το σχολείο μας να αποκτούν πρόσβαση σε πληροφορίες σχετικά με αυτό.
  • Οποιοσδήποτε είχε ή έχει σχέση με το σχολείο να έχει ένα άμεσο τρόπο διατήρησης της επαφής με αυτό.

Ο δικτυακός τόπος αυτός εμπλουτίζεται συνεχώς στην πορεία του χρόνου, με νέες δυνατότητες και περιεχόμενο.

Καλή περιήγηση!

Από την διεύθυνση του σχολείουlogo

Χριστός Ανέστη!

imagesdatafiles119194

StopbullyingΔώσε τέλος στον σχολικό εκφοβισμό!

Έχεις τη δύναμη.

Ακολουθήστε μας!