Screenshot 2021 12 21 100457

Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες                                                Μυτιλήνη 20/12/2021

Στα πλαίσια της κοινωνικής ευαισθησίας των παιδιών μας και των εορτών των Χριστουγέννων και του Νέου Έτους, προτείνουμε την Πέμπτη 23/12/2021 όπως συγκεντρώσουμε στο σχολείο μας, τα παρακάτω συσκευασμένα τρόφιμα και στη συνέχεια τα παιδιά του 15μελούς Συμβουλίου να τα παραδώσουν είτε στο «Χαμόγελο του Παιδιού», είτε στη Κοινωνική Υπηρεσία του Δήμου Μυτιλήνης, με σκοπό τη βοήθεια αναξιοπαθούντων παιδιών και οικογενειών της πόλης μας.

Για το λόγο αυτό και μέσα στα πλαίσια των δυνατοτήτων της κάθε οικογένειας, θα σας παρακαλούσαμε τα παιδιά μας να φέρουν στο σχολείο την Πέμπτη 23 Δεκεμβρίου 2021 τα ακόλουθα ή κάποια από τα ακόλουθα τρόφιμα:

• συσκευασμένο ρύζι,
  • συσκευασμένα μακαρόνια,
  • συσκευασμένο αλεύρι,
  • συσκευασμένα πακέτα ζάχαρης,
  • συσκευασμένα κρουασάν,
  • κουτάκια γάλα εβαπορέ

Η ενέργεια αυτή θα τονώσει στα παιδιά μας τα αισθήματα του εθελοντισμού και της αλληλοβοήθειας, ειδικά στις δύσκολες ημέρες που όλοι μας διανύουμε.

Σας ευχαριστούμε πολύ και σας ευχόμαστε να περάσετε με τα παιδιά σας όμορφα και ευτυχισμένα Χριστούγεννα.

Εκ μέρους του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 3ου Γυμνασίου Μυτιλήνης.

Μανώλης Χατζηχαλκιάς

Πρόεδρος Δ.Σ.

Σημείωση: Η παράδοση τροφίμων μπορεί να γίνεται στις ώρες σχολείου, μέχρι και τις 9:00πμ την Πέμπτη 23/12/2021 (όχι αργότερα).

Ευχές Χριστουγέννων

Χριστός Ανέστη!

imagesdatafiles119194

StopbullyingΔώσε τέλος στον σχολικό εκφοβισμό!

Έχεις τη δύναμη.

Ακολουθήστε μας!