Ο Δήμος Μυτιλήνης ανέλαβε την πρωτοβουλία για τη συγκέντρωση ανθρωπιστικής βοήθειας για τον δοκιμαζόμενο ουκρανικό λαό.

Σας ενημερώνουμε ότι η ανθρωπιστική βοήθεια θα περιλαμβάνει τα εξής:

Α) Ιατροφαρμακευτικό υλικό (παυσίπονα, αντιφλεγμονώδη, γάζες, επιδέσμους, κουτιά πρώτων βοηθειών, φυσιολογικούς ορούς κ.α.)

Β) Είδη βρεφικής φροντίδας (πάνες, μωρομάντηλα κ.α.)

Γ) Είδη ατομικής υγιεινής

Δ) Βρεφικές τροφές και παιδικά γάλατα σε σκόνη

Η συγκέντρωση των πραγμάτων θα γίνεται στα γραφεία της Σχολικής Επιτροπής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του Δήμου Μυτιλήνης (εντός του γηπέδου Ταρλάς), από την Τετάρτη 9-3-2022 έως και την Τετάρτη 16-3-2022 και ώρες 8:30 έως 13:00

Παρακαλούμε το υλικό να είναι τακτοποιημένο και συσκευασμένο, ανά κατηγορία και με το λογότυπο «Δήμος Μυτιλήνης»

Υπεύθυνη –Πληροφορίες: κα Ελπίδα Κριαρά τηλ. 2251055600

Συγκέντρωση υλικού στο σχολείο μας!

Οσοι μαθητές επιθυμούν, μπορουν να παραδώσουν στην αποθήκη του σχολείου, ότι επιθυμούν να προσφέρουν, μέχρι την Τρίτη 15/3 το πρωί αυστηρά.