Ανακοινώνεται το νέο ωρολόγιο πρόγραμμα για τα μαθήματα των τμημάτων γενικής παιδείας.

Το πρόγραμμα αφορά το διάστημα από 14/5/2020-12/6/20.

Επισημάνσεις:logo

• Κάθε τμήμα έχει χωριστεί σε υποτμήματα όπως έχουν ενημερωθεί οι κηδεμόνες των μαθητών
  • Τα υποτμήματα "α" έρχονται στο σχολείο την 1η εβδομάδα Δευτέρα-Τετάρτη-Παρασκευή (πχ Α1α, Α2α κοκ). Τα υποτμήματα "β" έρχονται την 1η εβδομάδα Τρίτη-Πέμπτη (πχ Α1β, Α2β κοκ)
  • Την επόμενη εβδομάδα η προσέλευση γίνεται αντίστροφα
  • Οσα υποτμήματα δύναται να ενοποιηθούν στην πορεία, ενημερώνονται οι γονεις των μαθητών ηλεκτρονικά. Σε αυτή τη περίπτωση οι μαθητές παρακολουθούν καθημερινά τα μαθήματα.
  • Οι ώρες διδασκαλίας είναι σχεδιασμένες έτσι ώστε να αποφεύγεται ο συνωστισμός στα διαλείμματα.
  • Το eclass.sch.gr (η-ταξη) θα ενημερώνεται με υλικό για τους απόντες μαθητές
  • Αν ο μαθητής νιώθει αδιαθεσία, ειναι προτιμότερο να παραμένει σπίτι
  • Ωρα προσέλευσης 8:00 όπως πάντα.
  • Το κυλικείο δεν θα λειτουργεί λόγω των μέτρων
  • Οι γονείς παρακαλούνται να ενημερώσουν τους μαθητές για τις ιδιαίτερες συνθήκες που πρέπει να λαμβάνουν υπόψιν σχετικά με την πανδημία και την προσέλευσή τους στο σχολείο. Οι μάσκες δεν είναι υποχρεωτικές.

Δείτε το πρόγραμμα ΕΔΩ ΚΑΤΑ ΤΜΗΜΑ. Προσοχή! Το ίδιο πρόγραμμα ισχύει και για τα δύο υποτμήματα (πχ το Α1α και Α1β έχουν το ίδιο πρόγραμμα με τίτλο Α1)

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΕΣ

Από την διεύθυνση του σχολείου

stopcoronavirus